در حال بارگذاری ...
دوشنبه 8 آذر 1400

تاریخچه دانشکده فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی تهران

تاریخچه دانشکده فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی تهران

 

 

 

 

این دانشکده در زمینی به وسعت 5 هکتار و با زیر بنایی به مساحت 25000  متر مربع در سال 1367 شمسی رسماً فعالیت خود را آغاز نمود .

در ابتدا با دانشگاه شهید رجایی فعلی مجموعاً تحت عنوان مرکز آموزش عالی فنی انقلاب اسلامی و دانشکده تربیت دبیر فنی در یک سازمان قرار داشت .

در سال 1376 از آن دانشگاه مستقل گردیده و تا سال 1390 زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و از اردیبهشت ماه 1390 طبق قانون برنامه پنجم از وزارت آموزش و پرورش منتزع و به وزارت علوم تحقیقات و فناوری ملحق گردید و از تاریخ 93/8/24 از آموزشکده به دانشکده ارتقاء یافت و در حال حاضر با بیش از 5000  دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ادامه فعالیت می دهد.

شایان ذکر است این دانشکده مفتخر به اهدای بیش از 65 شهید والا مقام از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جمله سردار شهید حسن طهرانی مقدم می باشد.

در مجموع این دانشکده با دارا بودن چهار گروهی آموزشی ، آمفی تئاتر مرکزی ، دو سالن کنفرانس و اجتماعات ، مسجد ، کتابخانه مرکزی ، سلف سرویس مرکزی ، سالن ورزش ، خوابگاه ، بوفه و انتشارات ارائه دهنده خدمات آموزشی و رفاهی به دانشجویان عزیز می باشد .