در حال بارگذاری ...
شنبه 25 اردیبهشت 1400
 • بازدید معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای از دانشکده فنی انقلاب اسلامی

  به گزارش روابط عمومی، دکتر جهانشاهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای و دکتر زمانی رئیس مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه به همراه مهندس رحیمی روز یکشنبه هفتم دی ماه1399 از دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران بازدید نمودند. هدف از این بازدید میدانی، تعامل و برقرار ارتباط نزدیک مسئولین و همکاران دانشکده در راستای تسریع در خرید تجهیزات و مرتفع سازی مشکلات حوزه پژوهشی و کارآفرینی این دانشکده بود.

  در ابتدا مهندس عبدی ریاست دانشکده فنی انقلاب اسلامی ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین با بیان گزارشی به معرفی فضاهای کالبدی  و آموزشی و رشته های موجود در دانشکده و همچنین  آمار ثبت تحهیزات در سامانه شاعا وزارت علوم، تولید محتوا و فیلم های آموزشی در راستای برگزاری کلاس های مجازی، برگزاری نمایشگاه مجازی، بازدید های دوجانبه صنعت و دانشکده، مقالات و کتب منتشره، معرفی فعالیت های کانون شکوفایی و خلاقیت،گزارش تصویری خرید تجهیزات خلاصه ای از فعالیت های حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشکده را بیان نمودند. ایشان با ارائه توضیحاتی در خصوص رشد و تعالی دانشگاه با حضور جناب آقای دکتر صالحی عمران و اهتمام ایشان در تعاملات برون دانشگاهی و جلب حمایت حداکثری وزارت متبوع و نهادهای بالادستی مبنی بر جذب اعتبارات لازم این امر را بی سابقه عنوان کرده و از زحمات ریاست محترم دانشگاه و هیات رئیسه محترم قدردانی نموده و در ادامه پیرامون اقدامات صورت گرفته در خصوص فراهم آوردن تجهیزات و امکانات لازم جهت رشته جدید آسانسور با بازرگانان و شرکت های معتبر آسانسور و انعقاد قرارداد با سندیکای ملی صنایع آسانسور و پله برقی ایران، ایجاد کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری مستقر در دانشکده و فعالیت تیم های خلاقیت و نوآور، گزارشی از خرید تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و روند ایجاد و تجهیز آزمایشگاه مرکزی احتراق بیان نمودند.

  در این جلسه  دکتر جهانشاهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حسن تهرانی مقدم که از دانش آموختگان دانشکده فنی انقلاب اسلامی می باشد؛ مطالبی را در خصوص نیاز جامعه و صنعت به تکنولوژی های غیر هایتک که متولی آن  دانشگاه فنی و حرفه ای است اشاره نموده و از  آن به عنوان  نقطه تمایز و  ویژگی منحصر به فرد این دانشگاه یاد کردند.

  در ادامه ایشان، توضیحاتی پیرامون اهمیت رویکرد حوزه مهارتی دانشگاه  فنی و حرفه ای در کشور، شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد و ایده های محوری، صنایع خلاق، بازتعریف درون ساختاری و شفافیت در تجهیزات  و تخصیص اعتبارات بیان نمودند.

  دکتر زمانی رئیس مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه با اشاره به اینکه "نگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه فنی  و حرفه ای تامین کننده متخصصین صنعت می باشد"، در خصوص طرح های ارتباط صنعت و دانشگاه، فرصت های مطالعاتی، ارتباط و ایجاد محیط مشترک تعاملی دانشگاه با صنعت، آموزش های فنی و حرفه ای و استفاده از کارگاه ها در بخش تولید مواردی را ایراد فرمودند.

  در ادامه این جلسه، دکتر جهانشاهی ضمن اهدای مجوز اولیه کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری با رویکرد توسعه اقتصاد دانش بنیان و تحقق جامعه دانایی محور به پیشنهاد ریاست دانشکده فنی انقلاب اسلامی، لوح تقدیر پژوهشگر برگزیده به جناب آقای دکتر هاشمی و لوح تقدیر به پاس قدردانی از زحمات مدیر محترم پژوهشی دانشکده جناب آقای مهندس عابدی توسط جناب آقای دکتر جهانشاهی اهداء گردید.

  افتتاح کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهید تهرانی مقدم در دانشکده فنی انقلاب اسلامی توسط دکتر جهانشاهی از دیگر برنامه های مهم ایشان در این بازدید بود.

  در پایان، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن بازدید از امکانات و تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و فضای دانشکده، به خصوص آزمایشگاه مرکزی احتراق، کارگاه صنایع اتومبیل و کارگاه جدید التاسیس آسانسور و پله برقی، ظرفیت های موجود در دانشکده را بسیار قوی ارزیابی نموده و مقرر گردید به منظور ارتقای کیفی آموزش و توسعه خدمات در راستای رفع کمبود نیروی انسانی ماهر و متخصص و همچنین تامین تجهیزات مورد نیاز اهتمام بیشتری در تخصیص اعتبارات دانشگاهی صورت پذیرد .  

                                                                                                                                         روابط عمومی دانشکده فنی انقلاب اسلامی

   

   

   

  نظرات کاربران